Kategoria: Tag:

Wisząca ozdoba z ważką świtezianką błyszczącą

Jedyny w swoim rodzaju produkt dostępny “od ręki” i gotowy do wysyłki.

Kto pokocha tę uroczą ważkę, tak jak ja?

Jeżeli znasz kogoś lub sam uważasz się za osobę, dla której najlepsze wakacje, to te spędzone nad wodą, to jest to idealny podarunek dla ciebie. Choć na pewno widziałeś wiele niebieskich ważek, to ta, ręcznie wykonana i malowana świtezianka jest jedyna w swoim rodzaju.

80 

Na stanie

Duży krążek drewniany z ręcznie malowanym tłem i rzeźbą ważki.

Ozdoba, która, gdziekolwiek ją powiesisz, wniesie do pomieszczenia letni klimat, przywołujący na myśl wakacje nad jeziorem. Zielone tło szuwar z niebieską świtezianką to kompozycja kolorów, która doskonale uzupełni wystrój wnętrza domku letniskowego lub pomoże wnieść taką odprężającą atmosferę do twojego domu.

Dla mnie, jedną z najlepszych letnich atrakcji są spływy kajakowe po licznych rzekach województwa pomorskiego. Nieodłącznym elementem każdego spływu są wszędobylskie ważki. Definitywnie, moimi ulubionymi są bardzo popularne, błękitne świtezianki. Choć w porównaniu do innych ważek są stosunkowo nieduże, to nadrabiają rozmiar odwagą. Często siadają na kajak, a nawet na człowieka i eksponują, swoje niesamowite, błyszczące na słońcu skrzydełka. Dzięki temu wielokrotnie mogłam podziwiać je z bliska i studiować ich budowę i skalę barw, dlatego chętnie rzeźbię i maluję je na swoich pracach.

To nie dzieło entomologiczne.

Wisząca ozdoba jest wykonana na cienkim krążku drewnianym, wyciętym z gałęzi, którą zebrałam i wysuszyłam. Krążek pomalowałam tak, by przypominał lekko rozmyte, odległe szuwary. Na pierwszym planie umieściłam ręcznie wyrzeźbioną i pomalowaną akrylowymi farbami ważkę. Z tyłu przymocowałam złoty haczyk, dzięki czemu ozdobę można powiesić na ścianę. Na koniec wszystko zabezpieczyłam lakierem artystycznym, dzięki niemu kolory nie będą blaknąć, a czyszczenie z kurzu będzie proste.

Wymiary:

Długość: 13 cm
Szerokość: 11,5 cm
Głębokość (drewniany krążek, rzeźba): 2 cm
Waga: 89 g 

Z czego zrobiony?

– drewniany krążek
– glina
– farby akrylowe
– metalowy złoty haczyk

Świtezianka błyszcząca (Calopteryx splendens) jest jedną z najbardziej znanych i najbardziej charakterystycznych ważek w Polsce. Lot świtezianek jest kołyszący, przez co wygląda jakby traciły równowagę w locie. 

1.  Cieńsze elementy są delikatne, także proszę o ostrożność :)

2. Należy unikać wody (mycia się pod prysznicem, prania produktu, itp), wstrząsów, nadmiernego eksponowania na słońce oraz zrzucania z wysokości. 

3. Czyścić lekko wilgotną szmatką lub miotełką do kurzu.

4. Korę i drewno mogą pokrywać naturalne elementy, przebarwienia i niedoskonałości.

Mam nadzieję, że zakupione rzeczy przyniosą ci radość i dodadzą trochę kolorów w codziennym życiu!

Wisząca ozdoba z ważką świtezianką błyszczącą
Wisząca ozdoba z ważką świtezianką błyszczącą

Na stanie