Maluję (Unique Fantasy Objects)

Praca jest dla mnie czasem wyciszenia i rozmyślania.

Każdy element dekoracji jest dokładnie przemyślany. Za każdą rzeźbą grzyba czy owada stoi dokładny „research” i poszukiwanie inspiracji.  
Kiedy jestem już gotowa do rzeźbienia, puszczam ulubioną muzykę lub podcast, łapię za dłuto i zaczynam tworzyć! Gdy spod mojej ręki powstanie rzeźba, musi zostać ona wypieczona. W tym czasie łapię za pędzle i maluję zrobione wcześniej ozdoby. Używam najwyższej jakości farb akrylowych. Dzięki temu kolory na moich dekoracjach są takie żywe i przyciągające oko.

Moje miejsce pracy, jest równocześnie moją przestrzenią medytacji.

Starannie przygotowane, ozdobione ważnymi dla mnie rzeczami i moimi rysunkami, sprawia, że nie chcę od niego odchodzić.
To tutaj powstają te piękne i unikatowe dekoracje, to tutaj znajduje się centrum dowodzenia mojego Sklepiku i mediów społecznościowych. Wszystko zostało tak zaplanowane, żeby podczas pracy mieć wszystko pod ręką.

miejsce pracy (Unique Fantasy Objects)
pakowanie (Unique Fantasy Objects)

Pakowanie to również ważny proces twórczy.

Moim priorytetem jest dopilnowanie, aby Twoja przesyłka dotarła w idealnym stanie, ale także aby nie przyczyniać się do nadmiaru plastiku na Ziemi. Każdy produkt pakowany jest w ekologiczne pudełko, które pieczołowicie przygotowuję. 
W środku opakowania znajdziecie wełnę drewnianą, która zabezpiecza produkt przed przesuwaniem i uszkodzeniem lub ekologicznym wypełniaczem oraz zabezpieczony ekologiczną taśmą. Elementy paczki możesz wykorzystać jako pakunek dla kogoś innego lub po prostu wyrzucić, nie martwiąc się o zanieczyszczenie środowiska.

Z czego powstają ozdoby Unique Fantasy Objects?

Grzybki, rośliny, owady, zwierzęta. Łączy je to, że są zrobione z wysokiej jakości gliny polimerowej. Podczas rozpoczęcia mojej przygody z rzeźbieniem, starannie zapoznałam się ze wszystkimi mediami artystycznymi.
Próbowałam rzeźbienia w glinie, w modelinie, w specjalnych masach plastycznych i zdecydowanym faworytem okazała się glina polimerowa. To na nich jestem w stanie uchwycić fakturę powierzchni i uzyskać idealne kształty, a równocześnie są one wytrzymałe, dzięki czemu będziecie mogli się cieszyć się przedmiotami jak najdłużej.

Glina (Unique Fantasy Objects)

Bardzo ważne jest dla mnie tworzenie z troską o naturę i środowisko.

Elementy naturalne które używam, są biodegradowalne. Wszystkie porosty, drewna, liście, gałęzie itp. są zbierane z ziemi, tak, żeby podczas mojej pracy nie zostały zniszczone żadne rośliny.
Dzięki temu mogę łączyć przyjemne z pożytecznym, a spacery do lasu czy nad morze stały się dla mnie tym, czym spacery po centrum handlowym dla zakupoholików. Po przyniesieniu ich do domu czyszczę wszystko i suszę, a potem odpowiednio zabezpieczam. W ten sposób mam pewność, że nie ulegną one rozkładowi lub, że nie mieszka tam jakieś stworzonko.

Materiały 1 (Unique Fantasy Objects)
Drewno i mech (Unique Fantasy Objects)

Naturalne elementy na drewnie, sprawiają, że wszystko jest unikatowe.

Krążki i inne kawałki drewna mogą być pokryte mchem i porostami oraz mogą posiadać naturalne uszkodzenia i odbarwienia kory. Nadaje to unikatowości i naturalności moim dziełom. Te naturalne elementy zostały odpowiednio zabezpieczone, żeby nie uległy uszkodzeniu oraz rozkładowi.

Nie wszystkie elementy są naturalne.

Jednak mimo wszystko, zostały one wybrane z wielką dokładnością. Godziny poszukiwań tych idealnych elementów, potem metodą prób i błędów sprawdzanie ich jakości, by w ostateczności dopełnić nimi ozdoby. 

Szkło (Unique Fantasy Objects)
Bartek i kot (Unique Fantasy Objects)

Wszystko co tworzę, nie powstałoby bez pomocy trzech wspaniałych istot!

Bartek, wszystkim swoimi siłami wspiera mnie w dążeniu do spełnienia marzeń. Pomaga mi ciachając drewniane elementy, szlifując je i tworząc podstawy moich świeczników i pudełek. Każdy dzień kiedy Bartek wraca z warsztatu, jest dla mnie jak święta – masa prezentów i radości!
Naszymi pomocnikami są nasze zwierzęta, koci podróżnicy Raskolnikow i Rocinante. Oboje tak samo chętnie pomagają w pracy, jak i przeszkadzają. Razem tworzymy mieszankę wybuchową kreatywności i charakterności.