Kategorie: , Tag:

Naszyjnik z bobrem i tygrysim okiem

Jedyny w swoim rodzaju produkt dostępny “od ręki” i gotowy do wysyłki.

Czy to dobry pomysł na prezent?

Myślę, że ręcznie wykonana ozdoba, zawsze jest świetną opcją na prezent. Naszyjnik na pewno spodoba się nie tylko fanom przyrody, ale każdemu kto lubi unikalne kształty. Jeżeli świat przyrody, nie przestaje Cię zaskakiwać lub po prostu chcesz dodać nieco koloru swojej przestrzeni, to jest to idealna ozdoba dla ciebie!

 

150 

Na stanie

Naszyjnik z bobrem i tygrysim okiem.

Bóbr europejski (Castor fiber) występował w całej strefie umiarkowanej Europy i Azji, do czasów dzisiejszych wyginął w wielu regionach Europy. W Polsce jest gatunkiem częściowo chronionym. Do najstarszych, starożytnych przekazów wspominających o bobrach należy jedna z bajek Ezopa. Przedstawiony w niej gryzoń zostaje osaczony przez myśliwych i w obawie o swoje życie postanawia odgryźć sobie (stosowane w medycynie) jądra, co ma sprawić, że w oczach polujących stanie się bezwartościowym łupem, a w rezultacie uchroni go przed śmiercią. Sugestia, że bobry są zdolne do autokastracji, była powtarzana przez wieki. Sam termin kastracja jest silnie wiązany z łacińskim określeniem bobra „castor”

Ręcznie rzeźbiona biżuteria, stworzona z pasją i dbałością o detale.

Rzeźba została wyrzeźbiona z masy polimerowej, a następnie pomalowana farbami. Do wisiorka zaczepiłam mocne kółeczko oraz mocny sznurek bawełniany woskowany. Całość zabezpieczyłam lakierem artystycznym, dzięki czemu kolory na ozdobie nie będą blaknąć i możesz spokojnie ją nosić, bez obawy o zarysowania.

Wymiary

Długość: 7 cm
Szerokość: 4,5 cm
Głębokość: 1,5 cm
Waga: 24 g

Z czego zrobiony?

– masa polimerowa
– farby akrylowe
– sznurek bawełniany woskowany
– kółko stal chirurgiczna
– tygrysie oko

1.  Cieńsze elementy są delikatne, także proszę o ostrożność :)

2. Należy unikać wody (mycia się pod prysznicem, prania produktu, itp), wstrząsów, nadmiernego eksponowania na słońce oraz zrzucania z wysokości. 

3. Czyścić lekko wilgotną szmatką lub miotełką do kurzu.

4. Korę i drewno mogą pokrywać naturalne elementy, przebarwienia i niedoskonałości.

Mam nadzieję, że zakupione rzeczy przyniosą ci radość i dodadzą trochę kolorów w codziennym życiu!

Naszyjnik z bobrem i tygrysim okiem (Unique Fantasy Objects)
Naszyjnik z bobrem i tygrysim okiem

Na stanie