Kategoria: Tagi: ,

Ozdobny słoik w kształcie borowika ze ślimakiem

Jedyny w swoim rodzaju produkt dostępny “od ręki” i gotowy do wysyłki.

Dla wszystkich tych, którzy lubią nietypowe ozdoby.

To ręcznie wykonane pudełeczko, jest świetnym prezentem dla każdego kto lubi trochę puścić wodze fantazji. Bo kto pomyślałby, że ten uroczy grzybek może ukrywać w sobie skrytkę! Jeśli znasz jakiś marzycieli, a może sam jesteś człowiekiem bujającym w obłokach, to ta oryginalna, użytkowa dekoracja będzie idealna dla ciebie!

200 

Na stanie

Ozdobny słoik w kształcie borowika ze ślimakiem (Unique Fantasy Objects)
Ozdobny słoik w kształcie borowika ze ślimakiem

200 

Inspirowane naturą pudełeczko w kształcie borowika ze ślimakiem wstężyk gajowy.

Jeśli w twoim domu brakuje oryginalnych ozdób, to ta jest idealna dla ciebie. Piękne szklane pudełko zaklęte w magicznym grzybie, to świetny pomysł na magiczny prezent. Możesz ozdobić nim swoją półkę z książkami, biurko, a nawet stolik nocny. Możesz w niej trzymać przyprawy, zioła, a kto wie, może znajdziesz dla niej jeszcze inne zastosowanie?

Wędrując po lesie zawsze zbieram wyschnięte porosty i mchy, małe gałązki i inne drobiazgi, którymi ozdabiam swoje prace. Postanowiłam zrobić krok dalej i na poważnie rozpoczęłam swoją przygodę z grzybobraniem. Bartek, który jest moim mentorem w temacie i grzyby zbiera od dziecka, opowiada często o borowikach, czyli prawdziwkach. Niestety ostatnio nie mieliśmy do nich szczęścia. Skoro nie udało mi się ich zbyt wiele znaleźć, postanowiłam kilka wyrzeźbić i tak trafiły one na moje prace.

Magiczne pudełko na magiczny pyłek.

Podstawą tej ozdoby jest szklane pudełko, które otoczyłam modeliną, nadałam jej kształtu borowika, a następnie upiekłam w piekarniku. Dzięki temu ozdoba jest twarda i wytrzymała. Następnie pomalowałam ją farbami akrylowymi i zabezpieczyłam specjalnym lakierem, który chroni farbę przed blaknięciem i zarysowaniami.

Wymiary

Wysokość: 13 cm
Szerokość kapelusza: 8 cm
Szerokość nogi: 8 cm
Waga: 190 g

Z czego zrobiony?

– szklane pudełko
– glina polimerowa
– farby akrylowe

Borowik szlachetny (Boletus edulis), zwany prawdziwkiem, jest jednym z najbardziej znanych grzybów w Polsce. W krajach słowiańskich jego walory smakowe, są doceniane od setek lat. Co ciekawe, największy borowik jakiego znaleziono w Polsce, ważył aż 7,5 kg!

1. Korę i drewno mogą pokrywać naturalne elementy, przebarwienia i niedoskonałości. 

2. Produkt delikatny. 

3. Należy unikać wody, wstrząsów, nadmiernego eksponowania na słońce oraz zrzucania z wysokości.

4. Czyścić lekko wilgotną szmatką lub miotełką do kurzu.

5. Cieńsze elementy są delikatne, także proszę o ostrożność :)

Mam nadzieję, że zakupione rzeczy przyniosą ci radość i dodadzą trochę kolorów w codziennym życiu!