Kategorie: , Tag:

Dekoracja na ścianę lub magnes z ćmą na tle nieba

Jedyny w swoim rodzaju produkt dostępny “od ręki” i gotowy do wysyłki.

Zwykły magnes, z niezwykłą ćmą.

Ćmy nie muszą być kolorowe, żeby przyciągały naszą uwagę i zainteresowanie. Nawet wśród tych “szarych i nudnych” możemy znaleźć piękne i ciekawe okazy. Dzięki jej naturalnym kolorom, magnes wpasuje się idealnie w każde pomieszczenie. I te nowocześniejsze, i te bardziej klasyczne. 

60 

Na stanie

Dekoracja na ścianę lub magnes z ćmą na tle nieba
Dekoracja na ścianę lub magnes z ćmą na tle nieba

60 

Ręcznie robiona ozdoba na ścianę lub lodówkę, ozdobiona ćmą.

Ten ręcznie robiony magnes będzie idealnym prezentem dla wszystkich, którzy uwielbiają obserwować owady. Jeśli szukasz prezentu dla miłośników przyrody, a równocześnie kolekcjonują oni magnesy na lodówkę, to lepiej trafić nie mogłeś!

Historia tej ćmy, powinna być dla nas lekcją. Inwazyjny gatunek, który wypiera nasze rodzime gatunki zwierząt. Tyczy się to nie tylko owadów, ale i większych zwierząt. Bardzo często dzieje się to przez przypadek, na przykład podczas transportu żywności. Ale wiele z tych zwierząt trafia na wolność z naszej, ludzkiej głupoty. Kupujemy zwierzęta, a potem wypuszczamy je gdy się znudzą. Czasem zwierzęta z ferm same uciekają i zadomawiają się na obcym dla nich terenie. Myślę, że powinniśmy przykładać większą wagę do tych problemów i mówić o tym szerzej, bo mało osób zdaje sobie sprawę, jak dużą szkodę może wyrządzić to ekosystemowi.

Niewielka ćma, z dużym przesłaniem.

Magnes zrobiłam z drewnianego krążka, który odpowiednio wcześniej wysuszyłam, wyczyściłam i zabezpieczyłam. Rzeźbę ćmy ulepiłam z gliny i po wyschnięciu pomalowałam farbami akrylowymi. Z tyłu krążka przymocowałam złoty haczyk oraz bardzo mocny magnes. Zawsze dokładnie sprawdzam, czy jest on dość mocny, by ozdoba nie przesuwała się, ani nie spadła. Gotowy magnes lakieruję, dzięki czemu nie łapie on kurzu, a kolory nie płowieją.

Wymiary

Długość: 7,5 cm
Szerokość: 7,5 cm
Głębokość (magnes, drewniany krążek, rzeźba): 2,5 cm
Waga: 49 g

Z czego zrobiony?

– drewniany krążek
– glina
– farby akrylowe
– mocny magnes
– metalowy złoty haczyk

Ćma bukszpanowa (Cydalima perspectalis) jest inwazyjnym w Europie gatunkiem ćmy. Pochodzi z Azji, jednak w XXI wieku dostał się do Europy, gdzie szybko i licznie się rozprzestrzenił. Jego larwy są szkodnikiem różnych gatunków bukszpanów. Uwzględniając zdolności przystosowawcze tego motyla oraz globalnie rosnące temperatury naukowcy spodziewają się rozszerzenia obszaru rozprzestrzenienia szkodnika po północne granice Europy

1. Korę i drewno mogą pokrywać naturalne elementy, przebarwienia i niedoskonałości. 

2. Produkt delikatny. 

3. Należy unikać wody, wstrząsów, nadmiernego eksponowania na słońce oraz zrzucania z wysokości.

4. Czyścić lekko wilgotną szmatką lub miotełką do kurzu.

5. Cieńsze elementy są delikatne, także proszę o ostrożność :)

Mam nadzieję, że zakupione rzeczy przyniosą ci radość i dodadzą trochę kolorów w codziennym życiu!